| Product Description – (PIM) | 2.5 Ton 15 Seer Packaged Cool |
| Installation Type | Ducted |
| AFUE | |
| Universal Product Code (UPC) | 663051456143 |
| Product ID | GPC1530M41 |
| Current Type | AC |
| Power Frequency | 60 Hz |
| Power Phase | 1 Ph |
| Power Voltage | 208/230 V |
| Heat Exchanger Type | |
| Dimensions – (Shipping Unit Depth) | 52.00 in |
| Dimensions – (Shipping Unit Height) | 37.00 in |
| Dimensions – (Shipping Unit Width) | 48.00 in |
| Shipping Volume – (Unit) | 92352.000 in³ |
| Weight – (Shipping Unit) | 537.000 lb |
| Installation Configuration |
