| Goodman 2.5 Ton – Upflow/Downflow Cased Evaporator Coil (R-32) – CAPFA3022C3 | |
| Attribute | Specification |
| SKU | CAPFA3022C3 |
| Weight | 50 lbs |
| Brand/Manufacturer | Goodman |
| Product Features | New Refrigerant Compliant |
| Configuration | Upflow / Downflow |
| Refrigerant | R32 |
| Liquid Line | 3/8″ |
| Suction Line | 3/4″ |
| Tonnage | 2.5 Ton |
| Style | A-Coil |
| Height | 22″ |
| Width | 21″ |
| Depth | 21″ |
| Warranty | 10 Years with Online Registration |
| Unit Depth | 21 in |
| Refrigerant Type | R-32 |
| Unit Height | 21 in |
| Unit Width | 22 in |
| Cased/Uncased | Cased |
| Coil Application | Upflow/Downflow |
