| Family Description | 1.5 to 4.0 Ton Roundflow Sensing Ceiling Cassette |
| Product Benefits | 10 year limited parts and compressor warranty |
| Product Features – (Standard) | True 360° airflow distribution and three room sensors enables optimized occupant comfort and efficiency |
| Product Description – (PIM) | Sky-Air Round Flow Sensing Cassette |
| Product ID | FCQ18TAVJU |
| Min. Circuit Amps | 0.6 A |
| Air Flow Rate (High) – Cooling | 742 ft³/min |
| Tonnage | 1.5 |
| Pipe Size Gas | 5/8 in |
| Refrigerant Type | R-410A |
